Kilka zdań:

Kabaret „Pod Bańką” to zespół działający już od 18 lat w Toronto, w skład którego wchodzą byli aktorzy scen warszawskich i krakowskich, muzycy, autorzy tekstów, kompozytorzy. Na stałe wrósł w pejzaż artystyczny Toronto przyciągając na każde przedstawienie ponad 600 widzów, którzy z własnej i nieprzymuszonej woli płacą za bilety, a na przedstawienia premierowe, których w ciągu tych 18 lat było ponad 60 bilety wyprzedane są zwykle na miesiąc wcześniej.

Kabaret „Pod Bańką” nie tylko występuje w Toronto ale również w innych miastach Kanady jak Vancouver, Montreal, Calgary, Ottawa, London, Thunder Bay i Winnipeg, Stanów Zjednoczonych jak Nowy Jork, Chicago, Seattle, Portland, Clearwater, Sarasota oraz jako pierwszy kabaret działający po tej stronie Atlantyku koncertuje w Polsce. Od 15 lat, w styczniu każdego roku Kabaret „Pod Bańką” organizuje Polonijny Kabareton, na który zaprasza grupy kabaretowe z innych ośrodków polonijnych w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych oraz gości z Polski.

 Kabaret „Pod Bańką” charakteryzuje elegancja, świetny dowcip, własne aktualne teksty i muzyka oraz różnorodność form scenicznych: od przedstawień kabaretowo-kostiumowych jak „Biesiada z ogniem i Mieciem”, „Biesiada u sąsiada a żona na Kubie”, kabaretowo-rewiowych jak oparta na piosenkach z lat 20-tych, 30-tych z własnym oryginalnym scenariuszem „Rewia odwołana” do tematycznych spektakli kabaretowych jak: „Z przymrużeniem ucha”, „Pójdźmy wszyscy do psychiatry”, „Panowie zdrada – jesteśmy w ciupie”, „Kto nam UFO?”, „ Co nam wszystkim ciąży czyli czekając na rozwiązanie…”, „Very,very,very… późne polka show….” Przebojem dwóch ubiegłych sezonów były „Biesiada w PRL-u” i „Party w PRL-u” wielkie widowiska kabaretowo-musicalowe nawiązujące tematyką do peerelowskiej rzeczywistości, a które obejrzało ponad 10 tysiecy widzów.

 

Tax:

 

  • Nagroda Dziennikarzy na Przeglądzie Aktorskich Spektakli Kabaretowych „Przewałka 2000” w Szczawnie Zdroju ( w jury m.in. Zenon Laskowik i Jerzy Gruza )
  • Występy w Warszawskim Teatrze „Kwadrat” ( nadkomplet publiczności, bilety wyprzedane miesiąc wcześniej)
  • Występy w programach Telewizji Polskiej – Program I i II oraz w TV-Polonia
  •  Wspólne występy z Krystyną Sienkiewicz, Dorotą Stalińską, Barabrą Wrzesińską, Emilią Krakowską, Agnieszką Fatygą, Marianem Opanią, Wiktorem Zborowskim, Jackiem Fedorowiczem, Stefanem Friedmannem, Romanem Kłosowskim, Maciejem Damięckim, Ireneuszem Krosnym, Tadeuszem Drozdą, Janem Pietrzakiem, Krzysztofem Piaseckim, Krzysztofem Tyńcem, Grzegorzem Halamą, Stanem Tutajem,Genowefą Pigwą, z kabaretami „OT.TO” i ”Rak”.
  • Wspólny występ z kabaretami młodego pokolenia podczas gali na Przeglądzie Kabaretów „PAKA 2000” w Krakowie (koncert rejestrowany przez TV-Program 2 )

 

 

Reklamy


%d blogerów lubi to: