Kilka zdań:

Kabaret „Pod Bańką” to zespół działający już od 25 lat w Toronto, w skład którego wchodzą aktorzy,muzycy,autorzy tekstów,kompozytorzy. Na stałe wrósł w pejzaż artystyczny Toronto przyciągając na każde przedstawienie ponad 600 widzów, którzy z własnej i nieprzymuszonej woli płacą za bilety, a na przedstawienia premierowe, których w ciągu tych 25 lat było ponad 85 bilety wyprzedane są zwykle na miesiąc wcześniej.

Kabaret „Pod Bańką” nie tylko występuje w Toronto ale również w innych miastach Kanady jak Vancouver,Montreal,Calgary,Ottawa, London, Thunder Bay i Winnipeg, Stanów Zjednoczonych jak Nowy Jork, Chicago,Seattle, Portland,Clearwater, Miami, Sarasota oraz jako pierwszy kabaret działający po tej stronie Atlantyku koncertuje w Polsce.

Od 20 lat , w styczniu każdego roku Kabaret „Pod Bańką” organizuje Polonijny Kabareton, na który zaprasza grupy kabaretowe z innych ośrodków polonijnych w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych oraz gości z Polski.

Kabaret „Pod Bańką” charakteryzuje elegancja, świetny dowcip, własne aktualne teksty i muzyka oraz różnorodność form scenicznych: od przedstawień kabaretowo- kostiumowych jak „Biesiada z ogniem i Mieciem”, „Biesiada u sąsiada a żona na Kubie”, kabaretowo-rewiowych jak oparta na piosenkach z lat 20-tych,30-tych

z własnym oryginalnym scenariuszem „Rewia odwołana” do tematycznych spektakli kabaretowych jak: „Z przymrużeniem ucha”, „Pójdźmy wszyscy do psychiatry”, „Panowie zdrada-jesteśmy w ciupie”, „Kto nam UFO?” , „ Co nam wszystkim ciąży czyli czekając na rozwiązanie…”, „Very,very,very… późne polka show….” , „Koniec świat czyli ten sie smieje kto sie smieje ostatni”, „Pal to licho czyli świat na ostrym skręcie”

Przebojem okazały się wielkie widowiska kabaretowo-musicalowe nawiązujące tematyką do peerelowskiej rzeczywistości „Biesiada w PRL-u” i „Party w PRL-u” , które obejrzalo ponad 10 tysiecy widzów.

Vat:

– Nagroda Dziennikarzy na Przeglądzie Aktorskich Spektakli Kabaretowych „Przewałka 2000” w Szczawnie Zdroju ( w jury m.in. Zenon Laskowik i Jerzy Gruza )

– Występy w Warszawskim Teatrze „Kwadrat” ( nadkomplet publiczności,bilety wyprzedane miesiąc wczesniej) oraz na V Warszawskim Kabaretonie w Sali Kongresowej

– Występy w programach Telewizji Polskiej m.in. w Kabaretowym Klubie Dwójki.

Udział w Koncercie Galowym na Przegłądzie Kabaretów „PAKA 2000” w Krakowie (koncert rejestrowany przez TV-Program 2 )

– Wspólne występy z Krystyną Sienkiewicz, Dorotą Stalińską, Barabrą Wrzesińską, Emilią Krakowską, Agnieszką Fatygą, Arturem Andrusem, Marianem Opanią, Wiktorem Zborowskim, Jackiem Fedorowiczem, Stefanem Friedmannem, Romanem Kłosowskim, Maciejem Damięckim, Ireneuszem Krosnym, Tadeuszem Drozdą,Janem Pietrzakiem,Krzysztofem Piaseckim, Krzysztofem Tyńcem, Andrzejem Grabowskim. Grzegorzem Halamą, Markiem Majewskim, Pawłem Dłużewskim, Stanem Tutajem,Genowefą Pigwą, z kabaretami „OT.TO” , ”Rak”, „Koń Polski”, „Klika”, „Afisz”

 %d blogerów lubi to: